پزشکی با استفاده از چای زرین قرمز توانست سرطان معده را درمان کند

آیا فلوراید موجود در چای زرین قرمز تاثیری بر سلامت دهان و دندان دارد؟
گیاهان چای فلوراید را در برگ های خود جمع می کنند. به طور کلی، قدیمی ترین برگ های چای حاوی بیشترین فلوراید هستند. اکثر چای های با کیفیت از جوانه یا دو تا چهار برگ اول – جوان ترین برگ های گیاه تهیه می شوند. چای آجری، چایی با کیفیت پایین تر، از قدیمی ترین برگ های چای تهیه می شود و اغلب دارای فلوراید بسیار بالایی است.

علائم فلوراید بیش از حد (به عنوان مثال، فلوئوروزیس دندانی و اسکلتی) در کودکان و بزرگسالان تبتی که مقادیر زیادی چای آجری مصرف می‌کنند، مشاهده شده است. برخلاف چای آجری، میزان فلوراید موجود در چای سبز، اولانگ و سیاه به طور کلی با مقادیر توصیه شده برای پیشگیری از پوسیدگی دندان (حفره) قابل مقایسه است.

چای

بنابراین، مصرف روزانه حداکثر یک لیتر چای سبز، اولانگ یا سیاه بعید است که منجر به دریافت فلوراید بیشتر از میزان توصیه شده برای سلامت دندان شود. محتوای فلوراید چای سفید احتمالا کمتر از چای های دیگر است، زیرا چای سفید از جوانه ها و جوان ترین برگ های گیاه چای تهیه می شود.

مشخص شده است که نه تنها فلوراید، بلکه پلی فنول های موجود در چای نیز باعث کاهش پوسیدگی دندان می شوند. مطالعات اخیر بیشتر نشان داده است که چای از رشد سایر میکروارگانیسم های مضر در حفره دهان جلوگیری می کند.

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی خواص آنتی اکسیدانی چای سیاه و سبز و همچنین فعالیت آنتی اکسیدانی پلی فنول های چای را نشان داده اند. مطالعات بیشتر نشان داده است که این اجزای آنتی اکسیدانی چای از دستگاه گوارش به گردش خون جذب می شوند و به عنوان آنتی اکسیدان در سیستم های بدن عمل می کنند. این یافته ها نشان می دهد که نوشیدن چای به کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان، بیماری های دژنراتیو رایج کمک می کند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.