پزشکی با استفاده از عسل وحشی طبیعی توانست ژل کاهش درد آرتوروز را تولید کند

فعالیت ضد قارچی عسل وحشی طبیعی گل به طور قابل توجهی بیشتر از عسل مصنوعی در برابر کاندیدا آلبیکنس و کاندیدا گلابراتا بود. اما برای Candida dubliniensis، تنها عسل Jarrah به طور قابل توجهی فعال بود. کاندیدا گلابراتا، که ذاتاً کمتر مستعد ابتلا به بسیاری از ضد قارچ‌های معمولی است، کمترین حساسیت را نسبت به عسل مورد آزمایش داشت.

همانطور که قبلا گفته شد، عسل دارای خواص ضد قارچی است و ممکن است علیه کاندیدا عمل کند. مطالعه ای در سال 2012 میزان درمان بالینی و قارچی مخلوطی از عسل و مخاط واژن را در مقایسه با عوامل ضد قارچی محلی برای درمان بیماران مبتلا به کاندیدیازیس ولوواژینال در دوران بارداری ارزیابی کرد.

میزان درمان بالینی در گروه عسل و موکوس به طور قابل توجهی بیشتر از گروه ضد قارچ معمولی بود، در حالی که میزان درمان قارچی در گروه ضد قارچ معمولی بیشتر از گروه موکوس و عسل بود.

عسل

بنابراین، مخلوط عسل و موکوس را می توان با مکمل یا جایگزینی برای عوامل ضد قارچی، به ویژه در بیماران مبتلا به کاندیدیازیس ولوواژینال در دوران بارداری استفاده کرد.

علاوه بر فعالیت ضد قارچی عسل در برابر کاندیدا آلبیکنس، فعالیت ضد قارچی علیه Rhodotorula sp. مورد مطالعه قرار گرفت؛ این قارچ می تواند انسان را نیز تحت تاثیر قرار دهد، مواردی از مننژیت ناشی از گونه رودوتورولا در افراد سرکوب شده سیستم ایمنی گزارش شده است.

بیشتر مردم قارچ‌ها را با تجزیه مواد آلی یا عفونت‌های قارچی سطحی مرتبط می‌دانند، اما قارچ‌ها می‌توانند باعث بیماری‌های مختلف انسانی، از بیماری‌های سیستمیک خفیف تا قوی شوند. جدی ترین عفونت ها حتی می توانند کشنده باشند.

بروز عفونت های کاندیدا در سراسر جهان در حال افزایش است. کاندیدا آلبیکنس در میکروبیوتای طبیعی انسان وجود دارد. با این حال، این قارچ می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی مانند عفونت های واژن، دهان و سیستمیک شود، به ویژه در بیماران مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی، به عنوان ناقل ویروس HIV، این عفونت ها می تواند با افزایش سطح مقاومت این قارچ در برابر عفونت ها تشدید شود. داروها جدایه های بالینی کاندیدا آلبیکنس، کاندیدا گلابراتا و کاندیدا دوبلیننسیس بر روی چهار عسل مختلف آزمایش شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.