ماست در اروپای جنوبی دارای بالاترین در صد خطر مرگ است

ماست، همچنین  ماست یونانی کم چرب  ، یا ماست، شیر تخمیر شده نیمه مایع که بافتی صاف و طعمی ملایم ترش دارد به دلیل محتوای اسید لاکتیک آن.

ماست ممکن است از شیر گاو، گوسفند، بز یا گاومیش آبی تهیه شود.

شیر گاو  ماست کیسه ای ترش  در ایالات متحده و شمال اروپای مرکزی استفاده می شود.

شیر گوسفند و بز در ترکیه و اروپای جنوب شرقی ترجیح داده می شود.

شیر از گاومیش آبی بیشتر در مصر و هند استفاده می شود. ماست ممکن است از محصولات غیر لبنی نیز تولید شود.

ماست
ماست
ماست ممکن است  ماست کفیر سفت از ترکیه سرچشمه گرفته باشد، اگرچه داستان های زیادی در مورد کشف آن وجود دارد. در خانه های ترکیه با جوشاندن شیر در ظرفی بدون سرپوش برای استریل کردن و تبخیر آب درست می شود. پس از سرد شدن، شیر با ماست دسته قبلی تلقیح می شود، چند ساعت انکوبه می شود، سپس قبل از استفاده به آرامی تا دمای اتاق خنک می شود.

لبنیات تجاری معمولاً شیر گاو را به شیر گاو اضافه می کنند تا ماستی با قوام کاستارد درست کنند. شیر استریل غلیظ با استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریکوس تلقیح می شود.

گاهی L. acidophilus یا مخمر تخمیر کننده لاکتوز نیز اضافه می شود. سپس این شیر تلقیح شده چهار یا پنج ساعت در دمای 43-44 درجه سانتیگراد (110-112 درجه فارنهایت) انکوبه می شود تا کشک شکل بگیرد.

ماست کیسه ای صادراتی  تقریباً در تمام نقاط جهان شناخته شده و مصرف می شود. ممکن است طعم‌ها و شیرین‌کننده‌های مختلفی به آن اضافه شود یا ماست طبیعی با میوه‌ها یا سبزیجات تازه مخلوط شود.

سالادی از ماست، خیار و ادویه جات در هند (رایتا) و چندین کشور خاورمیانه (جاجیک) سرو می شود. از ماست در تهیه سوپ و سس نیز استفاده می شود

  • منابع:
    1. yogurt milk food
  • تبلیغات:
  1. کودکی ک توانست با این روش به راحتی از برج ایفل بالا برود!
  2. دوچرخه خود را به راحتی تبدیل به پورشه کنید
  3. شرکتهای ژاپن دچار ورشکستی بی سابقه در جهان شده اند!
  4. گل رز حدود 100 گونه درختچه چند ساله از خانواده گل سرخ

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.