لامپ فلورسنت کوچک باعث منفجر شدن تابلو فروشگاه لباس شد!!!

لامپ های کاتد داغ بدون فسفر در درجه اول برای ضد عفونی آب های مصنوعی و آب آشامیدنی استفاده می شوند، زیرا اشعه ماوراء بنفش به ویژه برای کشتن میکروارگانیسم ها مناسب است.

برای این منظور لامپ فلورسنت کوچک باید از شیشه کوارتز ساخته شود، برنامه دیگر پاک کردن EPROM است. برای استفاده در سولاریوم یا دیسکوها از انواع شیشه استفاده می شود که انتشار اجزای سرطان زا UV-B و UV-C را به حداقل مجاز کاهش می دهد.

لامپ‌های به اصطلاح بلک لایت نیز با اکسید نیکل پوشانده شده‌اند که بخش مرئی طیف جیوه را جذب می‌کند و فقط قسمت فرابنفش (UV-A) فسفرهای خاص (مورد استفاده در دیسکوها، کانی‌شناسی و تئاتر سیاه) را از خود خارج می‌کند. .

لامپ های فلورسنت فشرده یا “لامپ های صرفه جویی در انرژی” نیز لامپ های کاتد داغ هستند.

لامپ های سدیم کم فشار مشابه لامپ های فلورسنت کاتد داغ ساخته می شوند، اما بدون فسفر و به جای جیوه با سدیم ساخته می شوند.

لامپ

آنها حتی از لامپ های فلورسنت بازده نور بالاتری دارند، اما به دلیل محتوای زرد بالا، نمایش رنگ بسیار ضعیفی دارند.

یک KVG از یک چوک اصلی (کویل چوک برای 50 هرتز) تشکیل شده است؛ یک استارت نیز لازم است، نزدیک به لامپ است یا در مورد برخی از لامپ های فلورسنت فشرده، در آن یکپارچه شده است.

بسته به نوع، لامپ فلورسنت خود با ولتاژ سوزاندن حدود 40 تا 110 ولت (افت ولتاژ در مسیر تخلیه) کار می کند و به یک مقاومت سری نیاز دارد تا جریان عبوری از لامپ را در حین کار محدود کند.

این یک ویژگی “سقوط” دارد. یعنی با افزایش جریان، مقاومت کاهش می یابد، بدون یک مقاومت سری، این مقدار خیلی زیاد می شود، یک قوس ایجاد می شود و لامپ منفجر می شود.

با ولتاژ شبکه 230 ولت باید از یک اندوکتانس به عنوان سیم پیچ یا یک خازن به شکل خازن با راکتانس مناسب استفاده کرد تا از تولید گرمای غیر ضروری جلوگیری شود.

محاسبه مقاومت القایی در مقاومت سری مقاله آورده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.