ساخت موشک با تهویه مرغداری در ناسا!!!

به نظر می رسد سیستم های تهویه مبتنی بر ریکاوری بهترین راه حل برای خانه باشد. عنصر اساسی چنین سیستمی، البته، یک واحد تهویه با بازیابی حرارت (بازیابی کننده) است.

تهویه مرغداری به غیر از فن دارای فیلترهایی برای هوای تغذیه و خروجی و همچنین مبدل بازیابی حرارت می باشد.

این راه حلی است که تامین دائمی هوای تازه را برای اتاق های تهویه شده تضمین می کند و علاوه بر این، صرفه جویی در گرمایش ساختمان ها را تضمین می کند. البته در مقایسه با تهویه مکانیکی بدون بازیابی حرارت.

راحتی بیشتری را برای اعضای خانواده فراهم می کند و سیستم های کنترل مدرن به شما امکان می دهد شدت تهویه را با عادات و نیازهای کاربران تنظیم کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد واحدهای هواساز، مقاله ریکاوراتور چیست را مطالعه کنید.

لازم به یادآوری است که هنگام تصمیم گیری در مورد سیستم تهویه مرغداری در یک ساختمان جدید یا مدرن، همیشه ارزش بهبودی را دارد.

تهویه مرغداری

هوای تازه به مقدار لازم به داخل ساختمان جریان می یابد تا تمام اتاق های تهویه شده، هزینه های گرمایش ساختمان کاهش می یابد،
هوای عرضه‌شده به‌علاوه تصفیه می‌شود (فیلتراسیون، بازیابی گرما، احتمالاً بخاری‌های اضافی)، خطر رشد کپک و قارچ نیز به حداقل می رسد.

تهویه هیبریدی ترکیبی از تهویه گرانشی و تهویه مکانیکی اگزوز است،  در این حالت هوا از طریق مثلاً هواکش های پنجره ای وارد ساختمان می شود.

از طرفی توسط دودکش های گرانشی با کلاهک های مخصوص حذف می شود، بسته به اینکه در مجرا فشار بیش از حد یا کم فشار وجود داشته باشد، این کلاهک ها به صورت دوره ای فعال می شوند تا هوا را مجبور به حرکت در جهت و مقدار مناسب کنند.

این راه حل، به عنوان مثال، در تاسیسات جدید مسکن جمعی محبوب است. این به دلیل هزینه های سرمایه گذاری کمتر (در مقایسه با بازیابی) است.

علاوه بر این، نیازی به توزیع کانال های تهویه ( اشغال فضای قابل استفاده) نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.