در دامنه هایی از هیمالیا از لیمو برای نورپردازی استفاده می کنند

منشا: تصور می شود که لیمو در دامنه های پایینی کوه های هیمالیا در شرق هند تکامل یافته است (دیویس و آلبریگو 1994؛ مورتون 1987). تحقیقات مولکولی نشان می‌دهد که لیمو از ترکیبی از سیترون (C. medica) و پرتقال ترش (C. aurantium) منشاء گرفته است (Moore 2001).

تاریخچه: لیمو  لیمو ترش جهرم  در اوایل سال 200 پس از میلاد به جنوب ایتالیا وارد شد و تا سال 700 پس از میلاد به عراق و مصر گسترش یافت (Morton 1987). لیمو در سال های 1000 تا 1150 میلادی در سراسر منطقه مدیترانه توزیع شد و بین سال های 760 تا 1297 پس از میلاد در چین کشت شد. لیمو توسط اسپانیایی ها در سال 1493 به جزیره هیسپانیولا معرفی شد و بعداً در اولین استقرار سنت آگوستین، فلوریدا (جکسون) 1991). زمانی در طول 1751-1768 لیمو به کالیفرنیا وارد شد.

توزیع لیمو ترش زرد شیراز  امروزه لیمو به صورت تجاری در سراسر منطقه مدیترانه از جمله اسپانیا، ایتالیا، مراکش، یونان، ترکیه، قبرس، لبنان و اسرائیل کشت می شود. آنها همچنین در مناطقی از جهان با آب و هوای مدیترانه ای مانند کالیفرنیا و شیلی و مناطق گرمسیری مانند بلیز رشد می کنند.

اهمیت  لیمو ترش چهار فصل  لیمو به صورت تجاری در گواتمالا، جنوب مکزیک، آرژانتین، شیلی و چین کشت می شود. پنج کشور برتر تولید کننده لیمو عبارتند از: هند، آرژانتین، اسپانیا، ایران و ایالات متحده (Anonymous 2004) در ایالات متحده، لیمو عمدتاً در کالیفرنیا (45000 هکتار) و آریزونا (13500 هکتار) کشت می شود (Perez and Pollack 2007). ) تنها با مقدار کمی زمین (کمتر از 600 هکتار) در جنوب فلوریدا (Anonymous 2004).

واردات لیمو به ایالات متحده عموماً در طول تابستان که در دسترس بودن محصول داخلی کمترین مقدار است به اوج خود می رسد (Anonymous 2004). واردات تنها 9 درصد از مصرف لیمو در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

خوشبختانه مصرف لیمو از اوایل دهه 1980 در حال رشد بوده است و رتبه هشتم را از نظر سرانه مصرف در میان میوه های تازه مصرف شده به خود اختصاص داده است.

پتانسیل تهاجمی: لیمو (لیمو مرکبات) هنوز توسط گروه کاری گیاهان مهاجم UF/IFAS در مورد گیاهان غیربومی در مناطق طبیعی فلوریدا ارزیابی نشده است.

لیمو در حال حاضر یک گونه مشکل محسوب نمی شود و ممکن است توسط دانشکده UF/IFAS برای کاشت توصیه شود.

احتیاط  لیموترش سبز دو بیماری ممکن است پتانسیل رشد موفقیت آمیز لیمو در چشم انداز خانه را محدود یا از بین ببرند. شانکر مرکبات، ناشی از Xanthomonas campestris pv. سیتری، برگ ها را آلوده می کند و باعث حذف برگ ها و کاهش قدرت و تولید درخت و تغییر شکل پوست می شود (Spann et al. 2008a).

سبز شدن مرکبات (بیماری Huanglongbing / ساقه زرد)، ناشی از باکتری Candidatus Liberibacter spp. و توسط پسیل مرکبات (Diaphorina citri) منتقل می شود، بافت های رسانای آبکش درخت را آلوده می کند، بخش هایی از درخت را می کشد و باعث کاهش عمومی، از بین رفتن تولید میوه و در نهایت مرگ درخت می شود (Spann et al. 2008b).

  • منابع:
    1. LEMON GROWING IN THE FLORIDA HOME LANDSCAPE1
  • تبلیغات: 
  1. عملیات حرارتی ملایم بی خطر است ممکن است
  2. علاوه بر این، حاوی هیچ گونه گلوتن نیست
  3. از یک تیر پشمی پهن به ماشین بافندگی وارد می‌شود
  4. فواید انواع چای بر چگونگی عملکرد بدن در طول روز!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.