دانشمندان افغانستان با حوله پالتویی ورونیکا بمب ساختند!!

بیشتر این حوله از کتانی طبیعی با دست بافته شده بود.

مجلات و کاتالوگ های فانتزی زنانه و سفارش پستی دارای الگوهای کتانی رنگارنگ بافته شده با ژاکارد به ویژه قرمز و سفید هستند، اما اینها بیشتر پارچه های دست و صورت هستند.

در دهه 1890 بود که پارچه تری نرم و جاذب تر جایگزین حوله کتانی ساده شد.

همانطور که صنعت پنبه در این کشور مکانیزه می شود، حوله پالتویی ورونیکا را می توان در حیاط و همچنین کالاهای تمام شده خریداری کرد.

در دهه 1890، یک زن خانه دار آمریکایی می توانست به فروشگاه عمومی برود یا از طریق پست سفارش حوله های ترکی بافته، دوخته شده و لبه دار (پارچه تری) بدهد یا می توانست پارچه تری را در یار بخرد و آن را به اندازه مناسب برش دهد.

اندازه حوله حمام خانواده او را دوست داشت و خودش آن را سجاف کرد.

انواع حوله‌ها در دسترس بود – بافت‌های پوشک، حوله‌های قلاب‌دار، حوله‌های “تصادفی” – عمدتاً از پنبه، زیرا تا دهه 1890 کتانی به طور تجاری در این کشور به مقدار زیادی بافته نمی‌شد.

کارخانه‌های بافندگی تولید انبوه حوله‌های پارچه‌ای تری را در پایان قرن نهم آغاز کردند و از آن زمان تاکنون آنها را به روشی مشابه تولید می‌کنند.

مواد اولیه شامل پنبه یا پنبه و پلی استر است که بستگی به ترکیب حوله در تولید دارد. برخی از کارخانه های حوله، مواد اولیه اولیه، پنبه را در عدل های 500 پوندی (227 کیلوگرمی) خریداری می کنند و آنها را با مواد مصنوعی می چرخانند تا نوع نخ مورد نیاز خود را برای تولید به دست آورند.

با این حال، برخی از کارخانه ها نخ را از یک تامین کننده خریداری می کنند.

این قرقره های نخ ترکیبی از نخ پنبه-پلی استر در مقادیر زیادی در نخ های 7.5 پوندی (3.4 کیلوگرم) خریداری می شود. یک قرقره نخ به 66000 yd (60324 متر) نخ باز می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.