تاثیر فوق العاده استفاده از روغن موتور راپیدو در شست و شوی شیشه پنجره!!

برای عملکرد صحیح، خودرو به مایعات عملیاتی مختلفی نیاز دارد اینها مسئول بسیاری از فرآیندهایی هستند که در اجزای جداگانه انجام می شود و به کارایی و عمر مفید آنها تبدیل می شود.

این طیف گسترده ای از مواد است  از مایع ترمز، از طریق خنک کننده، تا مایع برف پاک کن.

با این حال، تعداد کمی از آنها به اندازه روغن موتور برای خودرو مهم هستند، بی دلیل نیست که نشانگر سطح پایین این مایع برای هر راننده بسیار مهم است.

رانندگی با سطح روغن بسیار پایین کوتاه ترین راه برای خراب کردن کامل موتور خودرو است.

نقش روغن موتور راپیدو در خودرو کاملا مشخص است، در درجه اول روان کننده ای است که اصطکاک را در حین حرکت پیستون در سیلندر کاهش می دهد.

اگر وجود این ماده نبود، این عناصر نمی‌توانستند کارآمدی داشته باشند و پس از استارت زدن خودرو به سرعت ضبط و نابود می‌شوند.

روغن

چراغ قرمز کابوس هر راننده ای است، به همین دلیل آنقدر مهم است که سطح روغن مناسب هرگز از توجه ما دور نشود. با این حال، کاهش اصطکاک همه چیز نیست، روغن همچنین وظیفه تمیز کردن موتور و تا حدی نیز تنظیم دمای آن را بر عهده دارد!

همچنین لازم به ذکر است که خواص روغن ممکن است در بین آماده سازی های فردی متفاوت باشد، بنابراین لازم است قبل از تصمیم گیری برای معرفی آن به موتور، با مشخصات و استفاده توصیه شده آن آشنا شوید.

روغن موتورها چگونه طبقه بندی می شوند؟ انواع روغن موتور در تخمین کلاس و خواص یک روغن، تفکیک خواص آنها به پارامترهای خاص مفید است.

اکثر تولید کنندگان و همچنین فروشگاه های تجهیزات خودرو، جداول با اطلاعات دقیق در مورد روغن معین را در کاتالوگ خود گنجانده اند.

اغلب می توانید روغن 5w30 یا روغن 10w40 را روی برچسب مشاهده کنید، چه مفهومی داره؟

عامل اصلی تعیین کننده خواص روغن چگالی آن است – همیشه به علامت های مناسب توجه کنید که به ما می گوید یک آماده سازی خاص چقدر چسبناک است.

این اطلاعات در مقیاس 15W-40 داده شده است  عدد اول در اینجا به معنای ویسکوزیته زمستان است، در حالی که عدد دوم به معنای ویسکوزیته تابستان است، با این حال، نسبت واقعی چگالی روغن به بازده آن چقدر است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.