برنج چمپا بعنوان غذای سربازان در جنگ جهانی شناخته شد

برنج سرشار از فیبر نامحلول است که از بسیاری از انواع سرطان محافظت می کند. بسیاری از دانشمندان و محققان بر این باورند که چنین فیبرهای نامحلول موجود در برنج کامفیروزی برای محافظت از بدن در برابر رشد و متاستاز سلول های سرطانی حیاتی هستند. فیبر به طور خاص برای دفاع در برابر سرطان روده و روده مفید است.

با این حال، علاوه بر فیبر، برنج چمپا همچنین دارای آنتی اکسیدان های طبیعی مانند ویتامین C ، ویتامین A، ترکیبات فنولی و فلاونوئیدی است که همچنین به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند یا آن را تحریک می کنند تا بدن رادیکال های آزاد را تمیز کنند.

رادیکال های آزاد محصولات جانبی متابولیسم سلولی هستند که می توانند به سیستم های اندام آسیب جدی وارد کرده و باعث جهش سلول های سالم به سلول های سرطانی شوند. در چنین مواردی، برنج به افزایش سطح آنتی اکسیدان در بدن کمک می کند.

مزایای مراقبت از پوست برنج، برنج کامفیروز، برنج قهوه ای، روغن سبوس برنج و آب برنج نیز در درمان های مراقبت از پوست استفاده می شود. متخصصان پزشکی می گویند پودر برنج را می توان به صورت موضعی برای درمان برخی از بیماری های پوستی استفاده کرد.

در هند، آب برنج به راحتی توسط پزشکان آیورودا به عنوان یک پماد موثر برای خنک کردن سطوح ملتهب پوست تجویز می شود. ترکیبات فنلی موجود در آن، به ویژه در برنج، خواص ضد التهابی دارند، بنابراین برای تسکین سوزش و قرمزی نیز مفید هستند.

ماده ای که از برنج به دست می آید باید بدانید برنج کامفیروزی چیست چه مصرف شود و چه به صورت موضعی، تعدادی از بیماری های پوستی را تسکین می دهد.

آنتی اکسیدان موجود در ظرفیت برنج همچنین به تاخیر در ایجاد چین و چروک و سایر علائم پیری زودرس که می تواند بر روی پوست تأثیر بگذارد کمک می کند.

 • منابع:
  1. Health Benefits Of Rice And Its Side Effects
 • تبلیغات: 
  1. عوامل کلیدی که بر عمر لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد
  2. با این راهکار ها حتی از بیل گتس پیشی بگیرید
  3. کسب و کارهای جذاب برای ثروت آفرینی
  4. استفاده چای ترش برای رشد گل محمدی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.