برای آرام کردن کودک خود از تخمه کمک بگیرید

علاوه بر این  تخمه آفتابگردان شاهرودی  منیزیم موجود در تخمه آفتابگردان می تواند با آرام کردن رگ های خونی مغز به خواب راحت افراد کمک کند. افراد مبتلا به اختلالات خواب به خوردن غذاهایی با مقدار کافی منیزیم تشویق می شوند.

محتوای بالای منیزیم در تخمه آفتابگردان همچنین می تواند فشار خون را کاهش دهد، بنابراین احتمال حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهد.

تخمه آفتابگردان دارای مقادیر زیادی بتائین است که به طور موثر با بیماری های قلبی مبارزه می کند. همچنین، اسید آمینه، آرژنین، مسئول سلامت قلب است.

منیزیم به همراه کمپلکس ویتامین B می تواند به افزایش تولید انرژی کمک کند. تخمه آفتابگردان حاوی اجزای ویتامین B مانند تیامین (B1)، نیاسین (B3)، اسید پانتوتنیک (B5) و اسید فولیک (B9) است.

تیامین تخمه آفتابگردان هیبریدی  به حفظ سلامت اعصاب و عملکرد مغز کمک می کند. نیاسین برای افزایش HDL یا کلسترول “خوب” افراد و کاهش خطر مشکلات قلبی شناخته شده است.

کمبود  تخمه آفتابگردان شور نیاسین منجر به پلاگر می شود – بیماری که با اسهال، زوال عقل، درماتیت و بی خوابی (ناتوانی در به خواب رفتن یا ماندن در خواب) مشخص می شود.

اسید پانتوتنیک (B5) یک ویتامین ضروری برای متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی در بدن است. این به ویژه مفید است زیرا دانه های آفتابگردان سرشار از چربی های مغذی هستند.

اسید فولیک یا فولات (B9) به بدن کمک می کند تا گلبول های قرمز سالم تولید کند و از کم خونی جلوگیری می کند. همچنین برای کمک به تقسیم سلولی و رشد سریع مانند دوران نوزادی و بارداری ضروری است.

کمبود اسید فولیک در زنان باردار می تواند منجر به نقایص مادرزادی، نوزادان کم وزن و همچنین ممکن است منجر به نقص لوله عصبی در نوزادان شود.

تخمه آفتابگردان بدون نمک و بو داده بهترین انتخاب برای خرید تخمه آفتابگردان است.

آنها تخمه آفتابگردان اصفهان   تأثیر مثبتی بر مغز دارند و به بهبود خلق و خوی فرد کمک می کنند.

مقادیر قابل توجهی از چربی ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در تخمه آفتابگردان آنها را به غذایی عالی برای کمک به مبارزه با اختلالات مغزی و بیماری های قلبی تبدیل می کند.

  • منابع:
    1. What Are The Health Benefits Of Sunflower Seeds?
  • تبلیغات: 

 

  1. شجاعت را جایگزین ترس کنید تا کارآفرین نمونه شوید!
  2. لباس ورزشی نخی بهتر است یا پلی استر؟
  3. واردات انواع شیر روشویی تکی
  4. حتی در زندان هم می توان پول درآورد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.