با پختن سویا آن را به گندم تبدیل کنید

سویا از چی درست میشه؟ سویا گونه‌ای از دانه‌های خوراکی از خانواده حبوبات است که بومی آسیای شرقی هستند اما اکنون در سراسر جهان در طیف وسیعی از آب و هوا کشت و مصرف می شوند محصولات سویا برای مصرف انسان، خوراک دام و انواع محصولات مصرفی غیرغذایی و صنعتی استفاده می شود.

سویا به صورت تازه، منجمد، کنسرو شده و خشک فروخته می‌شود و می‌توان آن را مانند سایر انواع لوبیا پخت و خورد.

دانه های سویا که با نام دانه های سویا نیز شناخته می شوند، دانه های گونه ای از حبوبات به نام Glycine max هستند اگرچه کشاورزان چینی بیش از 5000 سال پیش کشت سویا را آغاز کردند، اما تا سال 1800 بود که در ایالات متحده کاشته شد در حال حاضر، ایالات متحده مسئول 50 درصد از تولید سویا است.

 

دانه های سویا به صورت سبز یا بالغ برداشت می شوند و سپس به صورت تازه یا خشک فروخته می شوند سویای نارس را ادامام می نامند. آنها صاف، ترد و سفت هستند، پس از پختن بافت خود را حفظ می کنند و به صورت منجمد و تازه فروخته می شوند سویای بالغ رنگ قهوه ای روشن است و در داخل و خارج از غلاف موجود است خشک شده کوچکتر است و نیاز به خیساندن و پختن دارد.

دانه های گرد و کوچک سویا دارای یک لکه تیره کوچک (به نام هیلوم) هستند و اغلب به رنگ زرد کم رنگ هستند آنها به عنوان لوبیا در دسترس هستند، اگرچه گاهی اوقات در غلاف ها ارائه می شوند که هر کدام شامل سه لوبیا است.

سس سویای تولیدی از هیدرولیز پروتئین سویا با اسید و حرارت ساخته می شود این روش سریع و ارزان است، اما سس سویا به دست آمده طعم بدی دارد حاوی برخی از ترکیبات سمی است و ممکن است به رنگ ها و طعم های اضافی نیاز داشته باشد.

انواع سس سویا در سراسر آسیا، هر کدام با مواد، طعم و مزه های مختلف رایحه ها رایج ترین نوع آن سویای تیره ژاپنی به نام کویکوچی شویو است که از گندم و دانه های سویا به طور طبیعی تخمیر شده تهیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.