از صابون خرچنگ والنسی می توانید به جای فندک استفاده کنید!!

در این زمان صابون شروع به تولید انبوه کرد.

استفاده گسترده واقعی از صابون در قرن 18 و 19 بود.

پس از ظهور صنعت انقلاب صنعتی در پایان قرن 18، مقدار زیادی کربنات سدیم ارزان قیمت به دست آمد که باعث پیشرفت جدید صنعت صابون شد.

با این حال، در اواسط قرن بیستم، توسعه شیمی مصنوعی و صنعت پتروشیمی، مواد اولیه شیمیایی ارزانی را برای مواد شوینده فراهم کرد که باعث رشد مواد شوینده مصنوعی شد و تغییرات بزرگی در توسعه صنعت صابون ایجاد کرد.

صابون خرچنگ والنسی دست ساز نادیده گرفته شده اند از آنجایی که صابون های دست ساز خواص طبیعی خود را دارند، اجزای مختلف به راحتی قابل تجزیه زیستی هستند و به راحتی توسط میکروارگانیسم ها در فرآیند تصفیه فاضلاب تجزیه می شوند، بنابراین مشکل آلودگی در رودخانه ها، دریاچه ها و آبراه ها ایجاد نمی کنند.

ناخالصی ها را از روغن پاک کنید.

فرآیندهای پالایش رایج شامل رنگ زدایی، تصفیه قلیایی (اسید زدایی) و رنگ زدایی است.

صمغ زدایی عبارت است از حذف کلوئیدهایی مانند فسفولیپیدها در روغن، هیدراته کردن فسفولیپیدها و سایر کلوئیدها با آب و سپس ته نشینی؛ و روش تصفیه اسیدی برای کربن کردن و رسوب فسفولیپیدها و ناخالصی های مشابه با اسید سولفوریک غلیظ. وظیفه اصلی پالایش قلیایی حذف اسید چرب آزاد در روغن است.

اما به دلیل تولید صابون فلوکولنت، رنگدانه و ناخالصی های موجود در روغن با جذب حذف می شوند.

واکنش صابونی سازی با قلیایی پس از تصفیه روغن. روش جوشاندن روش صابونی سازی اصلی است و دیگ صابون به صورت استوانه ای یا مربعی است.

علاوه بر خطوط لوله نفت، لیمو، آب، آب نمک و غیره، کویل های بخار مستقیم یا بخار نیز برای تغذیه بخار و هم زدن مواد صابون تعبیه شده است.

این گلدان همچنین مجهز به لوله سر تکان دهنده است و قسمت بالای لوله را می توان در هر سطح مایعی قرار داد تا مواد صابون موجود در دیگ تخلیه شود.

ته دیگ مخروطی است و زیر آن یک لوله تخلیه وجود دارد تا مایع باقیمانده پس از تخلیه تیوب شیکر آزاد شود.

روغن و سود سوزآور را در ظرف صابون می جوشانند تا سرعت صابونی شدن به حدود 95 درصد برسد و با بسته شدن یکنواخت مواد صابون، عملیات صابون سازی متوقف می شود.

در مواد صابون بسته، نمک یا نمک اشباع شده اضافه کنید تا صابون از گلیسیرین رقیق جدا شود.

کمترین غلظتی که صابون در آن رسوب می‌کند، غلظت حد نمک‌زدایی نامیده می‌شود.

پس از نمک زدایی ژل صابون بسته، صابون در لایه بالایی دانه های صابون نامیده می شود؛ آب گلیسیرین با نمک در لایه پایینی برای بازیابی گلیسیرین از ته دیگ صابون خارج می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.